Yeni Evlenecekler İçin Dekorasyon ve Tasarım Önerileri

31.01.2019

Verimli bir alışveriş yapmanın yolu, ihtiyaç ve öncelikleri doğru analiz etmekten geçer. Bu noktada nasıl bir ev hayal ediyorsunuz, bütçeniz ne kadar; işlevsellik mi yoksa görünüm mü sizin için ön planda gibi soruları net şekilde cevaplayın. Böylece, yanlış tercihler yapmamış ve kısa süre sonra hiç kullanmadığınızı fark edeceğiniz mobilyalara gereksiz paralar harcamamış olursunuz.

 

 

 

İdeal bir mekan tasarımı için öncelikle seçilen mekanı en iyi şekilde değerlendirmek gerekir. Örneğin mekanı iki kişi kullanıyorsa o mekana sığmak öncelik olmalıdır. Mekanın şekline ve ölçülerine uygun eşya seçmek,ihtiyaç dışındaki eşyalardan kurtulmak, istenilen tarza, renklere karar vermek…

 

Mekanın büyüklüğüne ve nelerin sığıp sığmayacağına, nelerin fazla geleceğine karar verdikten sonra bir tarz seçimi yapmakla başlayabilirsiniz. Klasik tarzda bir oda istiyorsanız ona göre seçimler yapabilmeniz açısından zevkleriniz sizi daha kolay yönlendirecektir. Ya da enerjik bir oda tasarlamak istiyorsanız renk seçimi ön planda olacaktır. 

 

 

 

Mekan tasarımında kullanacağınız tarzı belirledikten sonra sıra yine önemli noktalardan biri olan renk seçimine geldi demektir. Tarzınıza göre seçtiğiniz renk sizin zevkinizi yansıtacak ve ruh halinizi dengelemenize yardımcı olacaktır. 

 

 

 

Yatak odası dekorasyonunda pastel tonlarını yatak odanızın duvarlarında ve yatak örtünüzde, yastıklarda ya da odaya bir koltuk koyacaksınız koltuk renginde, halıda kullanarak oldukça şık bir dekorasyon oluşturabilirsiniz.