Evinize Farklılık Katacak Minimalist Tasarımlar.

31.01.2019

Minimalist tarzda ev tasarımlarında, odaların karmaşık gözükmemesi ve derli toplu bir görünüme sahip olması gerekir. Aşağıdaki Minimalist alan örnekleri size Minimalist dekorasyonlar hakkında çeşitli fikirlerverecektir.

 

Sakin, rahatlatıcı 

bir atmosfere sahip olmak isteyenler için oldukça uygun olan Minimalist tarzın temelinde aynı zamanda temiz ve düzenli bir görünümde yatar. Ufak ve detaylı aksesurlar yerine büyük ve az sayıda aksesuar tercih edilmeside evinize ferah bir nefes sağlayacaktır.

 

 

Mimari ve iç mimari tasarımlarda

 ise Minimalizm’in karşılığı; en az malzemeyle en yalın, en ekonomik ve en işlevsel tasarımlar ile sonuca ulaşmak anlamına gelmektedir. Sonuç olarak daha az eşya eşittir daha çok konfor alanı ve daha az temizlik demektir.

 

Minimalist bir salona sahip olmak için; 

gereksiz, fazla aksesuarlardan uzak durmak, mobilya, duvar ve zeminlerde göz yormayan doğal renkler tercih etmek gerekir. Minimalizm’in karakteristik rengi beyaz olsada renk seçimlerinde, zevke uygun renklerin baskın olmayan nötr tonları rahatlıkla kullanılabilir.

 

 

Minimalist salon dekorasyonu yapılırken 

cam, pencere gibi doğal ışık kaynaklarını en iyi şekilde kullanmak, yapay aydınlatma elemanları seçiminde ise sade tasarımlara sahip, cam, metal veya seramik malzemelerden yapılmış, modern görünümlü aydınlatma elemanlarını tercih etmek daha uygun olacaktır.