Grammy Ödülleri Sahiplerini Buldu

21.02.2017

 

Grammy 2016 yılında seneye damgasını vurmuştu. Grammy ödülleri 2017 yılında da büyük ilgi ile izlendi. Müzik dünyasının en prestijli ödüllerinin verildiği gecede kırmızı halıdan ödül alan isimlere kadar her detay günlerce konuşuldu. Ünlü isimler hem müzik alanında hemde şıklık yarışında boy gösterdiler. Bize ise tv kanallarından izlemek ve kazananları seyretmek düştü. Geceye damgasını vuran isim ise hiç şüphesiz Adele oldu. 12 Şubat 2017 tarihinde gerçekleşen, gecenin sunucusunun James Gorden olduğu ödül töreni Los Angeles’ta gerçekleşti.

 

 

Grammy Ödülleri 2017

Grammy ödüllerinin bütün hepsini saymak olanaksız olsa da biz sizin için ses getiren ödülleri derledik. Yılın albümü dalındaki diğer adayları hiç kuşkusuz ezip geçerek, Adele 25 isimli albümüyle ödülün sahibi oldu. Yılın en iyi şarkısı ise yine Adele’den geldi ve “Hello” isimli parçasıyla ödülünü aldı. Yılın en iyi single ve en iyi şarkısı yine Adele tarafından kimseye bırakılmadı. 2017 senesi daha başlarındayken Adele’in senesi oldu diyebiliriz.

En iyi rap albümü Chance the Rapper-Coloring Book iken en iyi rock şarkısı, en iyi şakı sözü yazarı, en iyi alternatif albüm ve en iyi rock performansı kısa bir süre önce aramızdan ayrılarak sevenlerini yasa boğan David Bowie’nin oldu. En iyi raggea albümünü kucaklayan isim ise Ziggy Marley oldu. Yılın yapımcısı Greg Kurstin olurken merakları üzerine toplayan, kaç ödül alacağı ve hangi ödüllerin sahibi olacağı merakla beklenen Beyonce geceden iki ödülle ayrıldı.

 

Grammy Ödülleri ve Kırmızı Halı

Grammy ödülleri sahiplerini bulurken gecenin şıkları ve rüküşleri de çoktan belirlendi. Ünlü isimler kıyafet tasarımları ile kırmızı halıda salınırken moda tasarımcıları çoktan yorumlarını hazırlamışlardı. Gecenin unutulmaz ismi olan, doğal ve sempatik tavırlarıyla ilgi çeken Adele yeşil uzun elbisesiyle en az sesi kadar beğenildi. Jennifer Lopez ise derin yırtmaç ve göğüs dekoltesi ile gözleri kamaştırdı. Katty Perry’nin giydiği kıyafet beğenilmezken Layd Gaga ve Rihanna farklı tasarımlarla Grammy ödül törenindeki yerini aldı. İkiz bebeklere hamile olan Beyonce ise, kırmızı ışıltılı ve derin göğüs dekolteli elbisesi ile beğenileri üzerine toplamayı başardı.