Anna RF neden Gece Gölgenin Rahatına Bak’ı kaldırttı!

30.01.2019

Anna RF neden Gece Gölgenin Rahatına bak parçasını kaldırttı? Çağatay Akmanın şok eden açıklaması ne oldu? 

Çağatay Akman 18 yaşında genç bir müzisyen ve herkes onu Gece Gölgenin Rahatına bak parçası ile tanıyor. Bu parça Youtube’da 240 milyondan fazla izlendi ve on binlerce kişi paylaştı. Ancak sonraki gelişmeler genç şarkıcının bu parçasının Youtube’dan kaldırılmasına sebep oldu.  

 

 

 

 

Gece Gölgenin Rahatına Bak isimli çalışmanın melodisinin Anna RF grubundan alındığı çok konuşulmuştu. Bunun üstüne çeşitli açıklamalarda oldu. En son gelişme ise Anna RF’in telif hakkı ihlali başvurusu ile video Youtube’dan kaldırıldı. Ancak gelişmeler bununla bitmedi.

Çağatayın açıklaması ise çok daha farklı konuyla ilgili kısaca Instagram hesabında “RF ile ilgili birşeyin olmadığını ve Anna RF Adı kullanılarak sahte fake telif atılmış bulunmakta 🙂 “ şeklinde bir açıklama yapmış bulunuyor! Ayrıca yeni bir basın bildirisi yayınladı! Bu açıklamaya göre Anna RF bu şarkıyı izinsiz kullanmış durumda oluyor.

 

Anna RF ne diyor?

Anna RF ’in telif hakkının ihalal edildiğini öne sürdüğü parçasının ismi Jump. Bu parça da yine youtube’da yer alıyor ve 2012 yılından itibaren yayında olan bir şarkı. Youtube videosunun altında ise son gelişmelerden sonra, Gece Gölgenin Rahatına bak yorumları ise yoğunluk kazanmış durumda.

 

 

 

STOLK’ta ve Parodilerde Gece Gölgenin Rahatına Bak

Gece Gölgenin Rahatına Bak parçası ilk yüklendiği ay 106 milyon izlenme alarak potansiyelini ortaya çıkarmış bir parçaydı. Daha sonra ise 240 milyona çıkan izlenme rakamlarına ulaştı. Daha sonra ise pek çok platformda kendisini duyuran bu parça STOLK kanalında da bir bölme konu oldu. “Ne’o Rap” bölümünde müzik kültürü konusunda işlendi. Hatta STOLK’ta Gece Gölgenin rahatına bak parçasının Anna RF ‘in Jump parçasıyla olan benzerliği de konuşulmuştu.Bununla kalmamış ayrıca Gece Gölgenin Rahatına Bak parçasının ayrıca parodileri de çekilmişti. “Bizim oğlanın rahatına bak” isimli parodisi de yine Youtube’da en beğenilen videolar arasına girmişti. Parodi video 13 milyondan fazla izlenme aldı. Doğal olarak kendisi 240 milyon izlenen bir video’nun parodisinin 13 milyon izlenmesi aslında çokta şaşırtıcı bir durum değildi.

Ancak daha da ilginç bir nokta ise Anna RF’in bu şarkıya ait melodiyi bir başkasından almış olabileceği durumunun ortaya çıkması. Anna RF’in açıklamaları bu konuyu aydınlatacak.

Konuyla ilgili gelişmelere göre videonun yeniden yayınlanıp yayınlanmayacağı belli olacak.