En Etkili Mom Jean Kombinleri İle Yaza Hazırsın!

30.01.2019

Bir dönem kısa belli pantolonlar modaydı. Kısa bel pantolon giyer üzerine göbeğimizi çok hafif açıkta bırakan bluzlar ve ceketler ile kombinlerdik. Neyse ki bu moda kısa sürdü çünkü halk içinde “tüpçü çatalı” olarak tarif edilen evlerden ırak frikik verme devri böylece kapanmış oldu. Sonrasında skinny model pantolonlar ile tanıştık. Dar ve sımsıkı olan bu pantolonların özelliği paçalarının dar olmasında yatıyordu.

Hala modasını tam anlamıyla kaybetmese bile skinny pantolonları tahtından sallayan, moda ikonlarının bir dakika olsun üzerinden çıkarmadıkları mom jean ile tanıştık. Peki nedir bu mom jean ve mom jean kombinleri nasıl yapılır? Hazırsanız başlıyoruz. 

 

 

Mom Jean Nedir?

Mom jean, yüksek bel, basen bölgesi geniş ve paçalara doğru hafifçe daralan bir jean modelinin genel adı. Havuç pantolon modelinde ama ondan çok daha serseri bir görünümü var. Kimi zaman yırtlık, kimi zaman boncuklu, kimi zaman sade… Hepsinden önemlisi her daim asi! Ancak giymesi öyle çok kolay değil hatta zor bile. Öyle her kıyafetle olmaz hatta her ayakkabı yakışmaz ancak siz hiç endişe etmeyin çünkü en güzel mom jean kombinleri ile rahatlıkla kullanacaksınız.

 

 

 

Mom Jean Modelleri

Mom jean nedir? Bunu artık biliyoruz. Mom jean modelleri ise birkaç çeşit. Mesela senenin trendi dantel modasını mom jean ile birleştirenler var. Yani mom jeanin paçalarında ya da cep kenarlarında yada yırtık kısımlarının dekolte kapatıcısı olarak kullanılabilir. Mom jean üzerine boncuk işlenerek -özellikle inci tarzı boncullar- kullanılarak tasarlanabiliyor. Bir de sade modeli var. Herhangi bir işleme yada boncuk yada yırtık olmadan düz ve sade mom jean modeli…

Mom Jean Kombinleri

Mom jean kombinlerinin en zor yanı her vücut tipine uymuyor olması.

  • Kısa boyluysanız mecburen topuklu ayakkabılar ile kombinleme yapmak zorundasınız böylece bacak boyunuz uzun görünecektir.
  • Ayak bileğinizi kapatmayan ayakkabılar ile kombinlemek postürünüzü daha düzgün bir şekilde ortaya çıkartacaktır. (2017 yılının trendi olan beyaz spor ayakkabısı favori parçanız olabilir)
  • Basic beyaz tişörtler ile kullanabilirsiniz. Tişört hafif bol olmalı ve tişörtünüzü pantolonun içine sokabilmelisiniz