Deniz Seki Tahliye Oldu Artık Acıları Sona Erecek Mi?

28.06.2017

5 Haziran Pazartesi günü Deniz Seki üç yıldır yattığı Bakırköy Kadın Kapalı Ceza Evinden tahliye oldu. Sevenlerinin ilgisi ile karşılaşan ünlü sanatçının ne kadar mutlu olduğu gözlerinden okunuyordu. İlk sizleri ise yaşanan bu olaylar hakkında “Çok Zorlu Bir Yolculuktu” olmuştu.

Neden ceza evine girdiğini ve yaşanan o süreci bir hatırlayalım. Deniz Seki’nin ünlü bir klarnet müzisyeni olan Hüsnü Şenlendirici ile aşk yaşadığı dönemlerdi. İkilinin uyuşturucu kullandığı ortaya çıktı. Bunun yanı sıra asıl yargılanma sebebi ise Deniz Seki’nin uyuşturucuyu sattığı iddiasıydı. Ünlü sanatçı bu iddiaları yalanladı ancak kokain kullandığını itiraf etti.

Sonuç olarak Deniz Seki cezaevine girerken Hüsnü Şenlendirici hakkında kimse soru sormuyordu. Olay bütünü ile sanatçının üstüne kalmıştı. Neyse ki cezaevinden güneşten uzakta geçirdiği günler sona erdi ancak o dönemler yaşadığı zorluklar hala hafızalardaki yerini koruyor.

Deniz Seki’nin Zor Günleri

Cezaevinde geçirdiği günlerde zor anlar yaşadığını anlatan ve unutulmaktan korkan sanatçıya diğer sanatçı arkadaşlarından destek geldi. Seyhan müzik etiketi ile paylaşılan ve “İz” adını taşıyan albümünden “Hayat 2 Bilet” adlı şarkısına çekilen klipte Gülben Ergen, Saba Tümer, İskender Paydaş, Pınar Altuğ ve birçok ünlü isim oynadı. Böylece zor durumlara düşen arkadaşlarına en güzel desteği vermiş oldular.

Tutuklu kaldığı dönem boyunca stres kaynaklı panik ataklar yaşadı. Hatta tutuklandığı ilk gece ağlama krizine girip o geceyi revirde geçirdiği konuşuldu. Aynı zamanda sağlığı da bozulmalar gösteriyordu. kadın hastalıkları ile ilgili sıkıntılar yaşadı. Deniz Seki ise hatalarını kabul ediyor ve kendisini bu hatalara iten şeylerin aşktan kaynaklandığını dile getiriyordu.

Deniz Seki Tahliye Oldu

Neyse ki 2014 yılına girdiği Bakırköy Kadın Kapalı Ceza Evinden çıkma zamanı geldi ve ünlü sanatçı sevenleri ile yeniden buluştu. Güzel günlerin gelmesi artık meselesiydi. Şimdilerde tutuklu kaldığı dönem boyunca onu bekleyen ve seviyeli bir beraberlik sürdüğü nişanlısı ile İtalya’da sürpriz bir şekilde nikah masasına oturacağı konuşuluyor.

Hatalarının bedelini ağır ödeyen ancak cezasını kaçmadan çeken ünlü sanatçının bundan sonraki hayatının güzelliklerle geçmesi dileğiyle…