Arda Turan Milli Takım Uçağında Gazeteciye Saldırdı

28.06.2017

Arda Turan ile ilgili çıkan haber herkesi şaşırttı. İddialara göre A Milli Takım kaptanı Arda Turan ile gazeteci Bilal Meşe arasında şiddetli bir kavga yaşandı. Arda Turan tarafından fiziksel şiddet uygulandığı ve küfürlerin havada uçuştuğu haberi Ülkenin gündemine oturmuş durumda.

A Milli Takım oyuncularının Makedonya maçının ardından İtalya’ya gitmek için bindikleri uçakta bir skandal yaşandı. Basın açıklaması öncesinde Milliyet gazetesinde çalışan Bilal Meşe ile Arda Turan arasında EURO-2016 sırasında çıkan haberler ve özellikle alınanlar prim iddiaları ile ilgili sert bir tartışma yaşandı.

Arda Turan İle Bilal Meşe Arasında Çıkan Kavga

Arda Turan ile Bilal Meşe Tartışması

Arda Turan’ın  “Söyle Bilal Meşe, söyle orada mıydın? Bizle miydin de prim mevzusunu yazdın? Biz kimden para istemişiz? Kimden prim istemişiz? Konuş şimdi konuş. Hadi, onlar da burada! Burada soruyorum. Kim yazdırdı bunları sana. Kim söylüyor sana bunları söyle hadi. Seni bu uçağa kimler aldı. Bu ülke böyle senin gibileri uçağa alırlar tabii…” sözleri ile Bilal Meşe’nin boğazına sarıldığı ve etraflarındaki kişiler onları ayırmaya çalışırken Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim’in olaya müdahele etmediği bildirildi.

 

Arda Turan İnstagram Hesabından Açıklamada Bulundu

Arda Turan ise yaşananlar ile ilgili kendi official instragram hesabından açıklamalarda bulundu. Arda Turan’ın instagram paylaşımı ise şöyle:

“(Savunma amaçlı değil; bilgilendirme amaçlıdır..) #tbt Yarın kalktığınızda muhtemelen haberleri görüceksiniz… Eleştiriler, kınamalar, köşe yazıları, hep beraber birbirlerine destek, planları ve devamı… DEMİŞTİM!!! Islıklandıktan sonraki röportajımda olanları unutmıycam diye (euro 2016)… Dün ilk defa Milli Takım uçağında gördüm o şahsiyetlerden birini aylar sonra. Onlar kim mi?? Biz ülkemizin formasını terletirken ve sonrasında; yalanla, iftirayla, insanların onuruna laf söyleyerek, ailevi değerlerine dil uzatıp sonra buna gazetecilik diyen kişiler. Merak etmeyin. (3 5 kişiler). Tabi alışmışlar bunları yapıp pişkince gezmeye… Neden? Çünkü düzen böyle gazeteciler ya (gazetecilik) aylar geçince unutuluyor ya.. Çocukları, gençleri, kaoslar ve krizle besleyenler; hayalleri başka yerlere taşıyanlar. Yok öyle insanın, karakterine, ailesine değerlerine laf atmak. Unutmayanı da var bunun.! Benim futbolculuğumu eleştiren gerçek gazetecilere teşekkür etmişliğim vardır haklısınız diye… Çünkü bu meslek olabilir. Ama aileme, değerlerime olmaz; gücüm yettiğince de buna izin vermiycem… Dün yaptığım doğrumuydu… Bilmem!!! Evine misafir olup, adam satıp, iftira atıp arkadan iş çeviren olucağıma… Yüzüne, bağırarak, hakaret ederek, saldırarak cevap beklerim… Belki doğru değil ama dürüstçe, onurlu, şerefli bir davranış… Ha cevap aldım mı? YOK kıvırmaca… (klasik) aylarca sayfa doldurdu; ama karşımda iki kelime yok. (gerçi yarın konuşurlar) arkamdan..!!! Bu fotoğrafta gördüğünüz çocuk hayatta iyi veya kötü ne yaptıysa bedelini ödedi; öder de.. Allah’tan başka kimseden bir şey istemedi, beklemedi.. Hesabı da kimseye vermez… Arda Turan yola çıkarken İYİ FUTBOLCU, STAR, vs… olmak için ÇIKMADI… Şerefli, onurlu bir adam olmak için, ailesine sevdiklerine sahip olmak için ÇIKTI.. Her kim Şerefime, aileme, onuruma laf etmeye kalkarsa; Allah’ın bana verdikleriyle, gücüm yettiğince karşılığını alır… iyi geceler”